Home / Services / Starters, generators repair / Starterių tipaiWORKING HOURS

Monday - Friday 8:00 -18:00

Saturday 8:00 - 14:00

Sunday closedAntikorozinis padengimas DINITROL technologija

Antikorozinis padengimas KROWN technologija

Sertifikatas


Starterių tipai

Starterių tipai skiriasi jų krumpliaračių sujungimu su smagračio krumpliuotųjų vainikų būdais. Vieno ar kito būdo taikymas priklauso nuo reikalingos starterio galios bei sujungimo ir atjungimo patikrinimu.

Elektrinį starterį sudaro nuolatinės srovės variklis, pavara ir įjungimo relė. Elektros variklis sukuria sukimo momentą, o pavara sujungia elektros variklį su paleidžiamu varikliu. Elektros variklis ir pavara jungiami rele.

Starteris su sraigtiniu svirtiniu įjungimo mechanizmu ir tarpine pavara. Jo sandara ir veikimo principas yra tokie pat kaip ir starterio be tarpinės pavaros.

Esant tarpinei pavarai ir nuolatiniam žadinimui, lyginant su starteriu be tarpinės pavaros gaunami iki 40% mažesni matmenys ir masė, esant tai pačiai starterio galiai. Starterio su tarpine pavara rotorius sukasi didesniu sūkiu dažniu ir sukuria mažesnį sukimosi momentą, negu starterio be tarpinės pavaros.

Starterio darbas pagrįstas tuo, kad tekant srovei žadinimo ir inkaro apvijomis, jų magnetiniai laukai veikia vienas kitą. Starterio pavara turi sujungti starterio krumpliaratį su smagračio vainiku tiktai paleidžiant variklį. Paleidžiant variklį, starterio inkaro veleno sukimasis perduodamas krumpliaračiais.

Įjungus uždegimą jungikliu ir paspaudus starterio įjungimo mygtuką, srovė iš akumuliatorių baterijos teka į įjungimo relės apviją. Relės šerdis įsimagnetina ir sujungia kontaktus, tuo pačiu įjungdama traukos relės įtraukiančiąją ir laikančiąją apvijas. Srovei tekant apvijomis, inkaras įtraukiamas į įvorę. Tuo metu su inkaru sujungta įjungimo svirtis, per jungimo movą ir buferinę spyruoklę sukabins krumpliaratį su smagračio vainiku. Kai krumpliaratis susikabina, kontaktinis žiedas sujungtas su inkaru per kotą, sujungia traukos relės kontaktus ir įjungia starterį. Paleidus variklį, starterio inkarą nuo smagračio vainiko, atskiria laisvosios eigos mova. Išjungus starterį, traukos relės inkarą ir visas pavaros detales, grąžinimo spyruoklė, grąžina į pradinę padėtį.